Eğitimler

Eğitimler

Eğitimler

Nanolab, laboratuvar sektöründeki tecrübelerini uzman kadrosu tarafından verilen eğitimleriyle paylaşıyor…

Laboratuvar ve gıda üretim sektöründe uygulanması gereken kalite ve hijyen standartları mevcuttur. Bu kuralların uygulanması ve uygulanan işlemlerin doğruluğunun kontrolü açısından sektörün bilgili ve eğitimli çalışanlara ihtiyacı vardır.
Gerekli kalite ve hijyen kurallarının uygulanabilmesi için firmalar kendi çalışanlarının eğitim almasını teşvik edebildiği gibi üçüncü bir yetkili kişiyle de çalışabilmektedir. Denetim ve gözlem konularında uzman olma yolunda alınması gereken eğitimler mevcuttur. Laboratuvar eğitimleri, hijyen eğitimleri, HACCP eğitimleri, GLP eğitimleri sektörde öne geçilmesi açısından önemli adımlardır.

Nanolab Bünyesinde Gerçekleştirilen Eğitimler

Üçüncü Göz Hijyen Denetimleri Eğitimleri:
Üçüncü göz denetimi, Gıda sektöründe Türk Gıda Mevzuatı, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, BRC ve IFS gibi dünyaca kabul görmüş standartları kapsayan bir denetim sürecidir. Firmaların iyi ve kötü yönlerini, hijyen kurallarına uyumlarının belirlemesi açısından tercih ettiği bu denetimler, Gıda sektöründe kendilerini geliştirmek isteyen yeni mezunların, denetçilerin mutlaka alması gereken eğitimlerdendir.

Tedarikçi Denetim ve Kontrolleri Eğitimleri:
Firmaların tedarikçi seçimlerinde, tedarikçilerin potansiyel performansının belirlenmesi ve kriterleri karşılama durumu hakkında bilgi sahibi olunabilmesi açısından Tedarikçi Denetim ve Kontrolleri önemlidir. Firmaların tedarikçilerini ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde seçebilmesi ve sürekliliğinin sağlanması için tercih ettiği bu çalışmalar için uzman eğitmenlerden eğitim alınması önemlidir. Nanolab tarafından gerçekleştirilen eğitimler ile kendinizi geliştirebilir ve sektörde tercih edilen olabilirsiniz.

GMP Eğitimi:
GMP, yani İyi Üretim Uygulamaları ilaç, gıda, kozmetik sektörlerinde kalite sağlamak amacıyla hammadde, işletme, ürün geliştirme, üretim, paketleme, depolama, dağıtım gibi aşamalarda kesintisiz uygulanan bir sistemdir. GMP (İyi Üretim Sistemi)’nin faydaları, kurulumu, sürdürülebilirliği hakkında tüm aşamaları eğitim kapsamında öğretilmektedir. Firma olarak yetkili çalışanlarınızın için başvurabileceğiniz gibi bireysel olarak da sektörde sizi öne çıkarabilecek eğitimler için Nanolab’a başvurabilirsiniz.

Hijyen Eğitimleri:
Hijyen eğitimleri, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayınlanan Hijyen Eğitimi Yönetmeliği ile daha fazla önem kazanmış ve zorunlu hale gelmiştir. Eğitimin amacı, özellikle gıda sektöründe çalışanın kendini ve halkın sağlığını tehlikeye sokmayacak şekilde hijyen kurallarına uygun üretim yapmasını hedeflemektedir. Yönetmelikle birlikte gıda ve kuaför, makyöz gibi hizmet sektöründe çalışanların hijyen belgesi alması zorunlu hale gelmiştir. Hijyen eğitimleri için Nanolab’a başvuru yapabilirsiniz.

Analiz Eğitimleri:
Nanolab; gıda, çevre, su, ambalaj, malzeme, medikal, biyosidal gibi birçok sektörde laboratuvar hizmetleri vermektedir. Sektörde ilklerde yer alan laboratuvarıyla ve uzman çalışanlarıyla analiz eğitimi vermektedir. Uluslararası ve yerel standartlarda analiz işlemleri konusunda bilgi sahibi olmak ve uygulamada uzmanlaşmak için Nanolab’a başvurabilirsiniz.

6323