Gıda ve Yem Katkıları

Gıda ve Yem Katkıları

Gıda ve Yem Katkıları

Gıda ve hayvan yemlerine günümüzde raf ömrü uzatma, besin değerini artırma gibi birçok sebepten dolayı katkı maddeleri ilave edilmektedir. Katkı maddeleri gıda ve yem sektöründe en çok sorgulanan ve araştırılan konu haline gelmiştir.

İnsan veya hayvan sağlığı üzerindeki etkileri -özellikle katkı maddesi içeren yemlerle beslenen hayvanların tüketilmesi açısından- önem taşımaktadır. Gıda ve yemlerde kullanılan katkı maddeleri “İyi Laboratuvar Uygulamaları” kapsamında test edilmelidir.

Genel olarak katkı maddeleri üzerinde;

Saflık derecelerini değerlendirmek, fiziksel ve kimyasal parametrelerini doğrulamak için katkı ürünleri üzerinde kalitatif analiz, GMP'de kalite kontrolleri için kullanılan analiz yöntemlerinin İyi Laboratuvar Uygulamalarına uygun olarak geliştirilmesi ve doğrulanması gibi işlemler gerçekleştirilmektedir.

Türkiye’nin birçok yerinde hizmet veren laboratuvarlarımızda ilgili yasal düzenlemelere ve standartlara uygun bir şekilde çözüm ortaklarımız ve yurtdışı partnerlerimiz aracılığıyla “İyi Laboratuvar Çalışmaları (GLP)” Gıda ve Yem Katkıları üzerinde gerçekleştirilmektedir.

Gıda ve Yem Katkılarında “İyi Laboratuvar Çalışmaları (GLP)” için bize ulaşabilirsiniz.

6396