Yağ Kalıntı Analizi

Yağ Kalıntı Analizi

Yağ Kalıntı Testi

Medikal cihazlardaki kontaminasyon durumları üye uyumluluk ve kullanım sırasında komplikasyon gibi sorunlara neden olarak insan sağlığını riske atabilir. Farklı kaynaklardan ve işlemlerden dolayı medikal cihazlara kirletici maddeler bulaşabilir. Yağlayıcılar, yağlar ve solventler dışında deterjan ve dezenfektan maddeleri de işlem sonrası kalıntı bırakabilir. Cihazların kullanım amacına ve kullanılacak hastaya bağlı olarak kabul edilebilir kalıntı seviyeleri belirlenmelidir.

Temizlik ve yıkama validasyonu sonrasında medikal ürünlerde yağ kalıntısı kalabilir. Yağ kalıntısı kontrolü ile uygulanan temizlik işleminin yeterliliği hakkında bilgi sahibi olunabilir. Böylece söz konusu işlem geliştirilebilir, gerekli ise önlem alınabilir.

İnsan vücudu ile direkt olarak temasa giren medikal cihazlarda limitlerin üzerinde yağ kalıntısı kabul edilmez. Sağlık açısından, kullanılan tekniğin kontrolü ve geliştirilmesi açısından Medikal Cihazlarda “Yağ Kalıntı Analizi” gerçekleştirilir.

Medikal cihazların, kalite ve sistem performansının test edilmesi ve geliştirilmesi amacıyla uzman ekip ve yetkin laboratuvarlar ile çalışmak önemlidir. Nanolab Laboratuvarlar Grubu olarak Medikal Cihazlarda Yağ Kalıntı Analizi hizmeti vermekteyiz.
27070