Vegan Gıda Belgelendirme

Vegan Gıda Belgelendirme

Veganizm, başta beslenme alışkanlıklarımız olmak üzere tüm hayatımızı değiştirecek ve şekillendirecek bir yaşam biçimidir. Vejetaryen beslenmenin bir kolu olan vegan beslenme türü de kendi arasında "Ravistler, Fruvitarianlar, Zenmakrobiyotikler olarak üçe ayrılmaktadır.

Bilinçli ve duyarlı bir yaşam biçimini benimsemek başta olmak üzere üzere hayvan hakları, hayvanların sömürülmesini önlemek gibi birçok amaçla veganizm son yılların en fazla ilgi gören konularından biri haline gelmiştir.

Vegan bireylerin beslenmesi en önemli konulardan biridir. Hayvansal kaynaklı hiçbir gıdayı, gıda katkı maddesini veya türevlerini kabul etmeyen vegan bireyler için son yıllarda gıda sektörü birçok yenilik yapmıştır

. Özellikle bitki bazlı ürün çeşitleri vegan beslenme açısından geliştirilmiş ve geliştirilmeye devam edilmektedir. Vegan sucuk, hamburgerden dondurma ve peynire kadar birçok ürün farklı AR-ge çalışmalarıyla vegan bireylerin beğenisine sunulmaktadır.

Peki bu ürünlerin güvenilirliği nedir?

Vegan adı altında piyasaya sunulan tüm ürünler belirli bir test ve denetim sisteminden geçmelidir. Ürünler üzerinde hayvansal DNA aranması yapılmalıdır. Gerekli durumlarda üretim denetimleri yapılmalıdır.

NANOCERT VEGAN GIDA BELGELENDİRME SÜRECİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

NANOCERT VEGAN GIDA BELGELENDİRME FİYAT BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ.

6379